ARI KOVANI ÜNİVERSİTEMİZDE!

ARI KOVANI ÜNİVERSİTEMİZDE!

ARI KOVANI ÜNİVERSİTEMİZDE!

TURKCELL tarafından geliştirilen, girişimcilerin oluşturdukları teknoloji ve inovasyon odaklı projelerin hayata geçmesi için ihtiyaç duydukları kaynağı toplumdan edinmesini sağlayan, kitlesel fonlama platformu ARIKOVANI yetkililerinden Turkcell Arıkovanı Program Müdürü Seda Nur DOĞANAY ve Uzmanı Hande SÖNMEZ Teknoloji Transfer Ofisimizi ziyaret etti.

 

Ziyaret kapsamında araştırma üniversitesi statüsünde bulunan Gebze Teknik Üniversitesi ile yapılacak muhtemel iş birliklerinin yanı sıra Gebze Teknik Üniversitesi öğrencilerinin fikirlerine yönelik finansal yatırım iş birliği konularıda görüşüldü. Bu kapsam doğrultusunda ar-ge ve teknoloji tabanlı fikirlerin kitlesel fonlama alanında finansman desteği sağlanması hedeflenmektedir.

 

Turkcellin girişimcilere sunacağı teknoloji desteği içeriğinin şu şekilde olacağından söz edildi. ’'Teknoloji girişimlerine Turkcell Bulut servislerinde bir yıl boyunca kullanabilecekleri, 100.000 TL değerindeki promosyon çekini hediye ediyoruz. Bu kullanım hakkı ile girişimler yeni nesil sunucu hizmeti ve/veya sanal veri merkezi hizmetini kendi ihtiyaçlarına uygun bir şekilde kullanabilecekler. Üstelik eşsiz hizmet deneyimi kapsamında 100 Mbps hızında simetrik, limitsiz internet erişimine de sahip olacaklar.’'

 

Konu ile ilgili Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Müdürü Vedat GÜÇLER “Üniversitemizde eğitim gören öğrencilerimizin iş fikirlerini katma değere dönüştürmek adına ofisimiz yeni girişimcilik programları üzerine çalışmalar yapmaktadır. İleri teknoloji alanında ülkemizin ihtiyaçları nezdinde yapılacak olan çalışmaların iş planı oluşturulması ve teşvikler anlamında hizmet vermeye başladık. Bu konuda iş fikirleri olan öğrencilerimizi TTO’ya bekliyoruz” dedi.

 

Toplantıda alınan kararlar doğrultusunda, Arıkovanı programının ve imkânlarının GTÜ öğrencilerine, başlangıç firmalarına, Bilişim Vadisi’ndeki girişimcilere tanıtılması amacıyla bir planlanama yapılmasına karar verildi. Bu kapsamda yapılabilecek çalışmaların ARIKOVANI ile imzalanacak iyi niyet çerçeve sözleşmesi ile resmileştirilmesi konusunda mutabakata varıldı.

 

Bu planlamanın yapılabilmesi amacıyla 2019 Şubat ayının ilk haftası TURCELL’in ofisimiz tarafından ziyaret edilmesi kararlaştırıldı.